- Ciało
- Włosy
-
Twarz
- Ochrona przed słońcem
- Niedoskonałości skórne: wypryski i zaskórniki
- Przebarwienia słoneczne
- Widoczne pory
- Zaczerwienienia
- Brak jędrności
- Błyszcząca skóra
- Napięta skóra
- Suche usta
- Nieprzyjemnie sucha skóra
- Brak promienności
- Pierwsze zmarszczki
- Utrwalone zmarszczki
- Bardzo wrażliwa i reaktywna skóra
- Nierówna tekstura skóry
- Trądzik różowaty
- Oczy
Zadaniem obydwu jest co prawda optymalne nawilżenie Twojej cery, jednak w zależności od jej typu, krem pomaga w codziennym oczyszczaniu lub też poprawia jakość i kondycję warstwy ochronnej naskórka. Po który z nich powinnaś więc sięgnąć, aby nie tylko nawilżał Twoją skórę, ale także wpływał pozytywnie na jej wygląd i funkcjonowanie?
Krem nawilżający do cery tłustej
Krem nawilżający do cery tłustej powinnaś wybrać jeśli Twoja skóra wykazuje tendencję do nadmiernej produkcji sebum, błyszczenia i powstawania niedoskonałości takich, jak np. zaskórniki. Cera tłusta, która często boryka się z problemem zatkanych gruczołów łojowych, a także trudnościami związanymi z pozbywaniem się martwych komórek naskórka, wymaga starannej, oczyszczającej pielęgnacji. Odpowiedni krem nawilżający dla niej powinien więc działać na dwa różne sposoby – nie tylko intensywnie nawilżać, ale także złuszczać.
Jeśli posiadasz skórę tłustą, nie możesz zdecydować się jedynie na krem o właściwościach nawilżających, bowiem zwiększy on produkcję sebum, a cera nie poradzi sobie samodzielnie z oczyszczaniem. Natomiast stosowanie jedynie kosmetyków złuszczających może prowadzić do przesuszenia cery, która stanie się zaczerwieniona, podrażniona i pozbawiona komfortu. Dlatego też ważne jest, aby w codziennej pielęgnacji uzyskiwać zdrowy balans wybierając krem o podwójnym działaniu – np. NORMADERM Nawilżający krem do skóry trądzikowej dla dorosłych. Jego formuła zawiera zarówno kwas glikolowy o działaniu złuszczającym, jak i silnie nawilżają glicerynę. Dzięki jego stosowaniu, cera staje się odpowiednio nawilżona, bardziej matowa, gładsza oraz wykazuje mniejszą tendencję do niedoskonałości.
Krem nawilżający do cery tłustej powinien:
- optymalnie nawilżać
- redukować proces produkcji sebum
- posiadać właściwości bakteriostatyczne
- udrażniać gruczoły łojowe
- działać matująco
Krem nawilżający do skóry suchej
Krem nawilżający do skóry suchej sprawdza się w pielęgnacji cery o jasnobladej karnacji, która wykazuje skłonności do przesuszenia, a na jej powierzchni często widoczne są popękane naczynka krwionośne. Odpowiedni dla skóry podrażnionej, szorstkiej i pozbawionej komfortu działa intensywnie, by głęboko nawilżać i przywrócić cerze optymalny poziom wody. Jeśli Twoja skóra boryka się z problemem zaawansowanego wysuszenia, krem nawilżający powinien działać także ochronnie i wspierać naturalną barierę hydrolipidową cery. Świetnie, jeśli wybrany kosmetyk jest przeznaczony do stosowania zarówno w ciągu dnia, jak i na noc, a jego formuła zawiera takie składniki, jak np. kwas hialuronowy, gliceryna, kolagen, mocznik czy oleje roślinne.
Te gwarantują bowiem:
- intensywne nawilżenie
- ochronę
- wsparcie i poprawę jakości naturalnej bariery ochronnej naskórka
Krem, którego zadaniem jest intensywne nawilżenie skóry, powinien zawierać kompozycję wymienionych składników. To elementy o silnych właściwościach nawilżających, które gwarantują wysoką skuteczność kosmetyku. Dlatego też podczas wyboru kremu warto sprawdzić zarówno jego składniki oraz to czy znajdują się one w odpowiedniej proporcji, jak np. w NUTRILOGIE 2 Intensywnie pielęgnujący krem na dzień do skóry bardzo suchej.
Wiesz już, że kremy nawilżające do tłustej i suchej skóry nie mogą być stosowane dowolnie, a ich wybór jest zależny od indywidualnych potrzeb Twojej cery. Ich formuły są bardzo zróżnicowane i tylko poprawnie dobrany kosmetyk będzie odpowiednio pielęgnował skórę. Krem nawilżający do skóry suchej, poza nawilżaniem, powinien działać także ochronnie i wzmacniająco, zaś w przypadku kremu do skóry tłustej – powinien on także ułatwiać codzienne oczyszczanie, posiadać właściwości złuszczające oraz odblokowywać ujścia gruczołów łojowych.