Kremy nawilżające do skóry tłustej – jak działają i czym się różnią od kremów do skóry suchej?

Czujesz, że Twoja cera wymaga nawilżenia? Sięgnij po krem nawilżający, ale pamiętaj, że jego właściwości muszą być dopasowane do potrzeb Twojej skóry! Kremy do skóry tłustej działają bowiem zupełnie inaczej niż kremy do skóry suchej.

Zadaniem obydwu jest co prawda optymalne nawilżenie Twojej cery, jednak w zależności od jej typu, krem pomaga w codziennym oczyszczaniu lub też poprawia jakość i kondycję warstwy ochronnej naskórka. Po który z nich powinnaś więc sięgnąć, aby nie tylko nawilżał Twoją skórę, ale także wpływał pozytywnie na jej wygląd i funkcjonowanie?


Krem nawilżający do cery tłustej

Krem nawilżający do cery tłustej powinnaś wybrać jeśli Twoja skóra wykazuje tendencję do nadmiernej produkcji sebum, błyszczenia i powstawania niedoskonałości takich, jak np. zaskórniki. Cera tłusta, która często boryka się z problemem zatkanych gruczołów łojowych, a także trudnościami związanymi z pozbywaniem się martwych komórek naskórka, wymaga starannej, oczyszczającej pielęgnacji. Odpowiedni krem nawilżający dla niej powinien więc działać na dwa różne sposoby – nie tylko intensywnie nawilżać, ale także złuszczać.


Jeśli posiadasz skórę tłustą, nie możesz zdecydować się jedynie na krem o właściwościach nawilżających, bowiem zwiększy on produkcję sebum, a cera nie poradzi sobie samodzielnie z oczyszczaniem. Natomiast stosowanie jedynie kosmetyków złuszczających może prowadzić do przesuszenia cery, która stanie się zaczerwieniona, podrażniona i pozbawiona komfortu. Dlatego też ważne jest, aby w codziennej pielęgnacji uzyskiwać zdrowy balans wybierając krem o podwójnym działaniu – np. NORMADERM Nawilżający krem do skóry trądzikowej dla dorosłych. Jego formuła zawiera zarówno kwas glikolowy o działaniu złuszczającym, jak i silnie nawilżają glicerynę. Dzięki jego stosowaniu, cera staje się odpowiednio nawilżona, bardziej matowa, gładsza oraz wykazuje mniejszą tendencję do niedoskonałości.


Krem nawilżający do cery tłustej powinien:

  • optymalnie nawilżać
  • redukować proces produkcji sebum
  • posiadać właściwości bakteriostatyczne
  • udrażniać gruczoły łojowe
  • działać matująco


Krem nawilżający do skóry suchej

Krem nawilżający do skóry suchej sprawdza się w pielęgnacji cery o jasnobladej karnacji, która wykazuje skłonności do przesuszenia, a na jej powierzchni często widoczne są popękane naczynka krwionośne. Odpowiedni dla skóry podrażnionej, szorstkiej i pozbawionej komfortu działa intensywnie, by głęboko nawilżać i przywrócić cerze optymalny poziom wody. Jeśli Twoja skóra boryka się z problemem zaawansowanego wysuszenia, krem nawilżający powinien działać także ochronnie i wspierać naturalną barierę hydrolipidową cery. Świetnie, jeśli wybrany kosmetyk jest przeznaczony do stosowania zarówno w ciągu dnia, jak i na noc, a jego formuła zawiera takie składniki, jak np. kwas hialuronowy, gliceryna, kolagen, mocznik czy oleje roślinne.


Te gwarantują bowiem:

  • intensywne nawilżenie
  • ochronę
  • wsparcie i poprawę jakości naturalnej bariery ochronnej naskórka

Krem, którego zadaniem jest intensywne nawilżenie skóry, powinien zawierać kompozycję wymienionych składników. To elementy o silnych właściwościach nawilżających, które gwarantują wysoką skuteczność kosmetyku. Dlatego też podczas wyboru kremu warto sprawdzić zarówno jego składniki oraz to czy znajdują się one w odpowiedniej proporcji, jak np. w NUTRILOGIE 2 Intensywnie pielęgnujący krem na dzień do skóry bardzo suchej.


Wiesz już, że kremy nawilżające do tłustej i suchej skóry nie mogą być stosowane dowolnie, a ich wybór jest zależny od indywidualnych potrzeb Twojej cery. Ich formuły są bardzo zróżnicowane i tylko poprawnie dobrany kosmetyk będzie odpowiednio pielęgnował skórę. Krem nawilżający do skóry suchej, poza nawilżaniem, powinien działać także ochronnie i wzmacniająco, zaś w przypadku kremu do skóry tłustej – powinien on także ułatwiać codzienne oczyszczanie, posiadać właściwości złuszczające oraz odblokowywać ujścia gruczołów łojowych.

Czy chcesz otrzymać powiadomienie, gdy ten produkt będzie dostępny?

Podaj swój adres e-mail, a powiadomimy Cię, gdy tylko produkt będzie znów dostępny w naszej ofercie.