Ochrona przed słońcem

Nieważne, czy zamierzasz spędzić lato wylegując się na plaży, tańcząc na najpopularniejszych festiwalach, czy po prostu odpoczywając w ogrodzie - ochrona skóry przed słońcem jest kluczowa, jeśli chcesz przywrócić i utrzymać jej młodzieńczy blask.

Czy wiesz, że…

Dlaczego należy chronić skórę przed słońcem?

Promienie słoneczne składają się z promieniowania UVA i UVB. Te z pozoru niewidoczne promienie są główną przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry. Promienie UVA docierają do głębszych zakamarków ludzkiej skóry i są agresorem środowiskowym, który przyczynia się do przedwczesnego starzenia, niszcząc elastyczność skóry i powodując powstawanie ciemnych plamek. Niektórym może się wydawać, że opalona karnacja sprawia wrażenie promieniującej, ale skóra narażona na promieniowanie UV wytwarza melaninę i – w ramach mechanizmu obronnego – grubieje. W rezultacie może to doprowadzić do utraty promienistości.

Czego należy unikać

Niektórym może się wydawać, że opalona karnacja sprawia wrażenie promieniującej, ale skóra narażona na promieniowanie UV wytwarza melaninę i – w ramach mechanizmu obronnego – grubieje. W rezultacie może to doprowadzić do utraty promienistości.

Jakie rytuały pielęgnacyjne wybrać?

  • 1.

    Kluczem do sukcesu w ochronie skóry przed szkodliwymi promieniami UV jest stosowanie szerokiego spektrum ochrony słonecznej, zawierającej obydwa filtry - UVA i UVB. Eksperci dermatolodzy rekomendują aplikację obfitej ilości produktu przed wyjściem na słońce oraz częste, ponowne nakładanie podczas całego dnia, aby utrzymać odpowiedni poziom ochrony.
  • 2.

    Wprowadź nawyk dbania o ochronę przeciwsłoneczną do swojej codziennej pielęgnacji. Stosuj produkty o wysokich filtrach SPF jako końcowy etap pielęgnacji, zaraz po balsamie.

Dowiedz się więcej o swojej skórze