Przetłuszczające się włosy

Zaledwie po kilku godzinach od umycia włosów masz wrażenie, że już nie są takie czyste. Twoje włosy są ciemne i lśniące, a oleisty wygląd może sprawiać, że będą wyglądały na mokre lub brudne. Pasma włosów sklejają się ze sobą, twoje włosy sprawiają wrażenie ciężkich i pozbawionych życia, a ty wyglądasz, jakbyś nosiła kask. Często zdarza się, że są tłuste przy korzeniu, a jednocześnie przesuszone przy końcówkach. Twoje włosy wołają o produkt o podwójnej mocy, który poradzi sobie z tymi diametralnie różnymi problemami.

Czy wiesz, że…

Delikatne podejście

Tłuste włosy są efektem nadprodukcji sebum (zawierającego lipidy) przez gruczoły łojowe. Przyczyny mogą być hormonalne, powiązane z przemęczeniem lub przyjmowanymi lekami. Tak powstały nadmiar tłuszczu "podróżuje" wzdłuż włókna włosa. Włosy wydają się brudne, ponieważ sebum przechwyca i przetrzymuje kurz oraz zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu.

Czego należy unikać

Zbyt silnych żelów pod prysznic/szamponów typu „wszystko w jednym”. Czapki i kapelusze wzmagają potliwość skóry głowy, a więc produkcję sebum. Należy je regularnie prać, by zapobiegać gromadzeniu się na nich brudu i nieczystości. Nie nakładaj kosmetyków odbudowujących na cebulki włosów, jeśli zniszczone są tylko końcówki. Dostosuj aplikację kosmetyków do swoich potrzeb i nakładaj je tylko na te obszary, które tego wymagają.

Jakie rytuały pielęgnacyjne wybrać?

Dowiedz się więcej o swojej skórze